Корисне

Як правильно заряджати новий телефон або ноутбук?

Існує кілька міфів, щодо того, як потрібно заряджати новий пристрій, або “розкачування” нової батареї.

Міф перший: треба заряджати 8 годин
Брехня, яку придумали старі дядьки-автомеханіки. Це колишні свинцеві і кислотні акумулятори рекомендувалось заряджати по 12 годин, а причиною було те, що вони не мали в собі контроллера, який би відмикав зарядку після того, як батарея набрала потрібну ємність, т.е. зарядилась на 100%.
У всіх сучасних гаджетах, в батареях є вбудовані контролери заряду, які стежать за зарядкою, оберігають батарею від короткого замикання, контролюють струм, яким заряджається батарея.
Це означає що акумулятор буде заряджуватись стільки часу, скільки йому потрібно (зазвичай це 1-2 години),  а далі контролер батареї виключить споживання струму від зарядного пристрою. Тобто телефон може бути під’єднаний до зарядки хоч весь день, але реальний час зарядки буде не більше 2х годин.

Міф другий: потрібно 5 разів повністю розрядити акумулятор
Це також неправда. Сучасні літій-іонні акумулятори не потребують “навчання”, і прямо з заводу будуть справлятись зі своїми функціями, ніякої повної розрядки і зарядки не потрібно.

Щоб акумулятор довше прослужив – заряджайте його як можна частіше, не допускаючи глибокого розряду.  Чому так, спитаєте ви?
Термін служби літій іонного акумулятора вимірюється не місяцями і не роками, а циклами заряд-розряд. Якісний акумулятор повинен витримувати 500 циклів. Один цикл, це коли ви розрядили акумулятор із 100% до 0%. Тобто, якщо акумулятор розрядився до 50% і ви його зарядили до 100%, тоді цикли життя акумулятора збільшуються вдвоє, приблизно до 1000 циклів.
Деякі спеціалісти все ж таки рекомендують  1 раз на місяць розряджати батарею до 10% і заряджати до 100%.

Що зменшує термін “життя” акумулятора?!
– часті повні цикли заряд-розряд;
– нагрівання вище 40 градусів
– охолодження нижче 10 градусів.
– використання смартфону на зарядці.
– використання смартфона для роздачі wi-fi;
– механічні пошкодження.

перевірка статусу ремонту

Введіть пароль