Корисне

Телефон впав у воду? Що робити?

 

Всі живі організми не можуть жити без води, а ось техніка – навпаки, дуже боїться її. Ще зі шкільних уроків хімії ви можете пам’ятати що вода вступає в реакцію із більшістю металів, також вода здатна проводити електричний струм, що є смертельно для будь-якої електроніки.

Чому техніка перестає працювати після контакту з водою?
    В середині телефону є дуже багато електронних елементів, мікросхеми, конденсатори, резистори ітд, всі вони працюють і взаємодіють між собою, обмінюються даними завдяки електричному струму, наприклад одна мікросхема може потребувати 1 вольт, іншій потрібно 3 вольти. Якщо елемент електричної схеми отримує більше або менше напруги ніж йому потрібно – техніка починає працювати некоректно, або говорячи простими словами – “глючити”!
Вода, потрапляючи всередину пристрою, завдяки тому що також може проводити струм – порушує нормальну роботу пристрою, оскільки елементи схеми не можуть обмінюватись коректно обмінюватись даними. Але найгірше те, що поєднання (вода+ел.струм+метал) є смертельно небезпечним для електроніки. В телефоні та і в будь-якому іншому пристрої всі елементи з’єднані між собою тонкими мідними дорожками, і що тонша дорожка то більше шансів що пристрій не переживе потрапляння води. Чому так?
Якщо по на дорожку яка з’єднує елементи потрапила вода, і ця сама дорожка знаходиться під напругою, т.е. по ній тече струм, то під дією води почнеться процес окиснення і руйнування дорожки, і чим довший час струм протікає по дорожці, тим гірше для пристрою, оскільки після повного руйнування елементу – по ньому більше не буде проходити струм, а значить і пристрій працювати більше не буде.

Що робити якщо ваш телефон чи інший гаджет все ж таки потрапив у воду?
Якщо ви уважно читали текст вище, то мабуть вже зрозуміли, що найперше що потрібно зробити – витягнути акумулятор! І що швидше ви це зробите, то більше шансів що ваш улюблений гаджет вдасться привести до життя. Вода сама по собі, без електричної енергії не здатна завдати значної шкоди пристрою, тому якщо ви відразу витягнете батарею – ваш пристрій буде відремонтувати набагато легше ніж коли акумулятор продовжить знаходитися всередині і живити гаджет електричною енергією.
Що ні в якому разі не можна робити, так це вставляти батарею через деякий час і перевіряти, “а вдруг працює!?”, телефон може і справді працювати деякий час, але зазвичай недовго, від 1 до 7 днів, далі зв’язки між елементами схеми руйнуються, простіше кажучи перегнивають, а після цього ваш пристрій вже буде дуже тяжко відремонтувати, навіть у сервісному центрі.
Після того як витягли акумулятор, є два варіанти:
– ви, навіть не намагаєтесь вставляти батарею і несете пристрій у сервісний центр, де спеціалісти розберуть його, проаналізують пошкодження, спеціальним інструментом і засобами усунуть сліди окисів, а саму материнську плату – помістять в ультразвукову ванну зі спеціальним розчином, який витіснить вологу.
– народний. замотайте ваш телефон(без батареї) у платок і покладіть його у мішок із рисом, рису потрібно десь 2кг. Сам мішочок з рисом і телефоном має знаходитись в сухому місці.  Наберіться терпіння, тому що час, який телефон повинен знаходитись у рисі – не менше 48 годин, т.е. 2 дні!!! Навіть не пробуйте діставати раніше і вмикати телефон з думкою ” а вдруг вже все добре”, це велика помилка, і цим ви можете тільки нашкодити.
Якщо ви людина терпляча і 2 дні для вас пройшло як 10 хв, тоді можете діставати телефон з рису, вставляти акумулятор, але не поспішайте вмикати. Спочатку підєднайте телефон до зарядного пристрою, якщо на дисплеї показало що пішла зарядка, це признак того, що з телефоном все повинно бути добре. Дочекайтесь поки батарея зарядиться повністю і пробуйте вмикати пристрій. Вийшло? Все працює? Тоді я вас вітаю, ви відремонтували пристрій самостійно і безкоштовно! 🙂

Якщо ж 2й спосіб вам не допоміг, тоді звертайтесь до сервісного центру.

В мене телефон не розбірний і батарею дістати неможливо, що тоді?
Тоді все набагато складніше, найперше що ви повинні зробити – негайно вимкнути пристрій, і чим швидше тим краще. Після цього – негайно в сервісний центр. Вартість ремонту пристрою після потрапляння вологи складає зазвичай 150-300 грн, це при умові що не потрібно замінювати ніяких запчастин.

перевірка статусу ремонту

Введіть пароль